آشنایی با زبان رسمی استرالیا

آشنایی با زبان رسمی استرالیا

توسط pashaadmin

آشنایی با زبان رسمی استرالیا

 

استرالیا کشوری است توسعه یافته که در نیمکره جنوبی کره زمین واقع شده است. استرالیا با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا محسوب می شود. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل در آن قرار دارد. جمعیت استرالیا ۲۵ میلیون و ۳۶۷ هزار نفر است و زبان ملی کشور انگلیسی است ولی در قانون این کشور برای آن رسمیتی در نظر گرفته نشده‌است در ادامه در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه میکنیم.

 

آشنایی با زبان رسمی  – زبان مورد استفاده در استرالیا

 

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم زبان رسمی در استرالیا وجود ندارد ولی زبان انگلیسی همیشه پر استفاده ترین زبان در این کشور بوده است.در استرالیا گونه ای از زبان انگلیسی وجود دارد که لهجه ای و حوزه واژگان مخصوص به خود رادارد این زبان از لحاظ گرامر و املای لغات کمی با دیگر گونه های زبان انگلیسی متفاوت است. گویش استاندارد استرالیا، گویش استرالیایی جنرال است. بر طبق آماری که در سال ۲۰۱۱ در استرالیا منتشر شد زبان انگلیسی توسط ۷۶٫۸ درصد از از جمعیت کشور استرالیا استفاده می شود و تنها زبانی است که در منزل بکار برده می شود. زبان ماندرین یا همان زبان چینی، ایتالیایی، عربی ، کانتونی، یونانی و ویتنامی نیز دیگر زبان های مورد استفاده در این کشور هستند. بخش اعظمی از مهاجران نسل اول و دوم دوزبانه هستند. در مطالعه ای که در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ توسط مرکز شاخص توسعه سریع استرالیا انجام گرفت، نشان داد که پس از زبان انگلیسی رایج ترین زبان که توسط کودکان استرالیایی به آن تکلم می شود زبان عربی است. و همچنین زبان های ویتنامی، یونانی، چینی و هندی نیز به ترتیب در رده های بعدی قرار می گیرند.

آشنایی با زبان رسمی استرالیا

 

قبل از اینکه مهاجران اروپایی به استرالیا بیایند، در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ زبان بین بومیان این کشور رایج بوده است. و هم اکنون تنها ۷۰ زبان از این تعداد باقی مانده و مورد استفاده قرار می گیرد. البته از این تعداد اکثر آنها توسط افراد مسن تکلم می شود و تنها ۱۸ زبان بومی باقی مانده که توسط همه رده های سنی بومیان تکلم می شود. طبق سرشماری که در سال ۲۰۰۶ در استرالیا انجام شد تعداد ۵۲۰۰۰ بومی این کشور یعنی در حدود ۹۲ درصد از کل جمعیت بومیان استرالیایی اذعان داشتند که در منزل از زبان بومی خود استفاده می کنند. استرالیا یک زبان اشاره نیز به نام آسلان (Auslan) دارد که تعداد حدود ۵۵۰۰ فرد کر و لال این کشور از آن استفاده می کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *