اشتغال در آمریکا

اشتغال در آمریکا

توسط javadi

اشتغال در آمریکا (United States)

اشتغال در آمریکا – کشور آمریکا

آمریکا یا همان ایالات متحده ، جمهوری فدرالی است که از ۵۰ ایالت ، پنج سرزمین خود مختار، مجموعه ای از جزایر پراکنده و یک منطقه فدرال تشکیل شده است. کشور آمریکا چهارمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ وسعت و سومین کشور دنیا از لحاظ جمعیت میباشد. پایتخت کشور آمریکا واشنگتن دی سی است.

اشتغال در آمریکا – اقتصاد آمریکا

سیستم اقتصادی آمریکا از نوع سرمایه داری انحصاری ( کاپیتالیستی) میباشد که در آن انحصار ها روی رشته های مختلفی مسلط هستند. کشور آمریکا بزرگ ترین وارد کننده و سومین صادر کننده بزرگ دنیا ست و شرکای تجاری همچون کانادا؛ چین، مکزیک، المان و ژاپن دارد. جالب است بدانید که این کشور با این حجم از واردات و صادرات، بزرگ ترین بدهی جهان را نیز به عهده داشته است.

اشتغال در آمریکا – انواع ویزای کاری در آمریکا

جهت کار در آمریکا شما نیاز به اخذ ویزای کاری دارید که این ویزا انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن میپردازیم

ویزای کار  H1B  آمریکا: این نوع ویزا به افرادی ارائه میشود که دعوت نامه ی کاری از طرف یک کارفرما در آمریکا داشته باشند. کارفرما باید ابتدا اگهی استخدام نیروی مورد نظر خود را ۳ ماه در آمریکا و بعد از آن ۳ ماه در اروپا منتشر کند و در صورت عدم استخدام نیروی مورد نظر ، میتواند آگهی را در دسترس سایر کشور ها نیز قراردهد. به دلیل پروسه ی سخت انتشار آگهی، معمولا استخدام به این صورت برای ایرانیان احتمال بسیار کمی دارد.

با این نوع ویزا شما به مدت ۳ سال میتوانید در آمریکا کار کنید و بعد از این مدت میتواند برای ۳ سال دیگر درخواست تمدید ویزا دهید. طی ۳ سال دوم کارفرمای شما میتواند برای شما درخواست گرین کارت کند اما درصورتی که بعد از ۶ سال کار شما در کانادا گرین کارت دریافت نکنید، باید از کشور آمریکا خارج شوید.

ویزای کار آمریکا  EB3: این نوع ویزا به افرادی که در زمینه های فنی و مشاغل حرفه ای مشغول هستند تعلق میگیرد. البته این مشاغل باید مورد نیاز کشور آمریکا باشند  و حتی گاهی این افراد نیازمند پذیرش کاری تمام وقت از کارفرما میباشند.

ویزای P: این نوع ویزا مختص ورزشکاران بین المللی و هنرمندان میباشد که به آنها و خانواده شان ارائه میشود.

اشتغال در آمریکا – نحوه جستجوی کار در آمریکا

یکی از بهترین راه های جستجوی کار در آمریکا، داشتن دوستان و خویشاوندانی است که درصورت کارفرما بودن برای شما پذیرش کاری بفرستند یا شما را به کارفرمایان آمریکایی معرفی کنند. همچنین شرکت ها و آژانس های کاریابی در آمریکا وجود دارند که شما میتوانید با ارائه مدارک تحصیلی و کاری خود از انها درخواست جستجوی کار کنید، البته این قبیل موسسات برای پیدا کردن کار از شما مبلغی دریافت خواهند کرد.

کم هزینه ترین راه برای جستجوی کار درآمریکا جستجو در وبسایت های کاریابی میباشد. شما میتوانید با تشکیل روزمه در این سایت ها و ارسال این رزومه برای کارفرمایان مشغول در حوزه ی کاری شما، شانس خود را برای دریافت پیشنهاد کاری امتحان کنید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *