اشتغال در ایرلند

اشتغال در ایرلند

توسط javadi

اشتغال در ایرلند (Ireland)

اشتغال در ایرلند – کشور ایرلند

کشور ایرلند در شمال غرب قاره اروپا واقع شده است  و به دو بخش ایرلند شمالی و جنوبی، که به عنوان جمهوری ایرلند نیز شناخته میشود ، تقسیم شده است که با مرزی ساده از یکدیگر جدا شده اند. پایتخت ایرلند شهر دوبلین میباشد.

اشتغال در ایرلند – اقتصاد ایرلند

کشور ایرلند از معدود کشورهایی است که در طی سالیان بحران اقتصادی اروپا، آسیب کمی دید و پس از آن سریع ترین رشد اقتصادی در اروپا را تجربه کرد. کشور ایرلند، در حالی که سایر کشور های اروپایی برای جبران خسارات به افرایش مالیات روی آورده بودند، نرخ مالیات خود را به خوبی کنترل کرد و تنها با افزایش مالیات برای برخی شرکتها، مالیات مورد نظر خود را تامین کرد.

اشتغال در ایرلند – ویزای کاری ایرلند

یکی از راه های دریافت ویزای کاری در ایرلند، دریافت دعوت نامه از یک کارفرمای ایرلندی است. این کارفرمای ایرلندی باید شرایط خاصی را دارا باشد. برای مثال نیاز به مجوز اشتغال دارد. کسب و کار اداره شده توسط کارفرما باید قانونی باشد و در اداره ثبت امور شرکت ها (CRO) ثبت شده باشد.

کارفرما باید ابتدا اگهی استخدام را به مدت ۳ ماه در کشور ایرلند و بعد از آن ۳ ماه در حوزه ی اتحادیه اروپا منتشر کند، در صورت عدم استخدام نیروی کار مورد نیاز، کارفرما میتواند نیروی مورد نظر را از سایر کشور ها استخدام کند. البته این استخدام باید به صورت مستقیم صورت بگیرد. به این معنی که استخدامی که از طریق آژانس های کاریابی،واسطه ها و یا شرکت هایی از این قبیل انجام شده باشد، قابل قبول نمیباشد.

البته شما از طریق روش نیروی کار متخصص نیز میتوانید اقدام کنید. در این روش شما مجوز کاری را دریافت میکنید که در آن حرفه ای هستید و حرفه ی شما مورد نیاز دولت ایرلند میباشد. لیست مشاغل مورد نیاز ایرلند هر سال اعلام می شود.

آسان ترین روشی که برای کار در ایرلند پیشنهاد میشود، دریافت پذیرش تحصیلی است. پس از تحصیل در ایرلند شما مدتی اجازه ی جستجوی کار در ایرلند را خواهید داشت و در صورت استخدام به صورت تمام وقت میتوانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. به علاوه اینکه احتمال استخدام افرادی که در ایرلند درس خوانده اند بسیار بیشتر از سایرین است.

اشتغال در ایرلند – مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری ایرلند

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت به شرح زیر میباشند:

  • کپی گذرنامه
  • دعوت نامه ی کاری ارسال شده توسط کارفرما
  • کپی فیش پرداخت هزینه ویزا

اشتغال در ایرلند – مدت اعتبار ویزای کاری در ایرلند

فردی که واجد شرایط کار در ایرلند باشد، ابتدا ویزای ۲ ساله دریافت میکند. بعد از ۲ سال، ویزای متقاضی به مدت ۳ سال دیگر تمدید میشود. بعد از ۵ سال اشتغال در کشور ایرلند، فرد میتواند درخواست اقامت دائم ارائه دهد.

اشتغال در ایرلند – حداقل درآمد در کشور ایرلند

همانند تمامی نقاط دنیا، درآمد هر فردی بسته به شغل و توانایی های او دارد. ولی حداقل حقوق در نظر گرفته شده برای شاغلین در ایرلند ، حدود ۹ یورو به ازای هر ساعت میباشد. البته دولت ایرلند ۲۰ درصد مالیات تعیین کرده است که این مبلغ توسط کارفرمای شما از حقوق ماهیانه شما کسر خواهد شد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *