اشتغال در کانادا

اشتغال در کانادا

توسط javadi

اشتغال در کانادا (Canada)

اشتغال در کانادا – کشور کانادا

کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان و شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا میباشد. کشور کانادا از ۱۰ استان و ۳ قلمرو تشکیل شده است و استان ها تقریبا مستقل از دولت مرکزی عمل میکنند. از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو، مهم ترین استان کانادا میباشد که شهر های اتاوا و ترنتو در آن واقع شده اند.  کشور کانادا بیش از ۳۳ میلیون جمعیت دارد.

اشتغال در کانادا – اقتصاد کانادا

کانادا یکی از کشور هایی است که از متنوع ترین اقتصاد دنیا برخودار است و همچنین ثروتمند ترین کشور جهان نیز محسوب می شود. این کشور دارای ساختار های اقتصادی پر قدرتی است که در برابر بحران های اقتصادی مقاومت میکند به طور که در بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ این کشور نسبت به سایر کشور ها آمار بیکاری بسیار کمتری داشت و با سرعت خیلی بیشتری رو به بهبود رفت. نرخ تورم در کشور کانادا کمتر از ۳ درصد میباشد و به همین دلیل تغییر قیمت اجناس در کانادا به ندرت اتفاق می افتد.

استان های کبک و انتاریو شرکت های تولیدی زیادی را در خود جای داده اند و همین امر باعث شده است که کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده ی دنیا قرار گیرد. از محصولات تولیدی توسط شرکت های کانادایی میتوان به چوب، کاغذ و صنایع شیمیایی اشاره کرد. این کشور همچنین از محصولات کشاورزی همچون گندم، سبزیجات، زیتون و دانه های روغنی نیز بهره مند است.

اشتغال در کانادا – روش های اخذ ویزای کار در کانادا

راه های متفاوتی برای اخذ ویزای کاری کانادا وجود دارد. یکی از این راه ها روش skilled worker است. روش دیگر کار در کانادا، اقدام از طریق برنامه های استانی است.

روش اول به صورت خود اشتغالی است. هر ساله لیستی از  طرف دولت کانادا ارائه میشود که فرد متقاضی باید در یکی از مشاغل مورد نیاز لیست تخصص داشته باشد. در صورتی که فاکتور های مورد نیاز دیگر فرد خوب باشد و امتیاز وی به حد نصاب قابل قبول برسد، فرد ابتدا اجازه کار در کانادا و بعد از چند سال اقامت کانادا را دریافت خواهد کرد.

در روش دوم  استان های کانادا به همراه دولت فدرال لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر میکنند و اسپانسر افرادی میشوند که در مشاغل مورد نیاز آنها حرفه ای هستند. این روش برای افرادی که به حد نصاب مناسب برای اقدام از طریق خود اشتغالی نمیذشند مناسب است.

البته اینکه شما حرفه ای داشته باشید که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ذکر شده باشد، دلیلی کافی برا یارسال درخواست ویزای کاری نیست. فاکتور های دیگری همچون سن، سوابق تحصیلی ، سوابق کاری و همچنین تسلط به زبان انگلیسی و گاها فرانسوی نیز در اخذ این ویزا بسیار تاثیرگذار است.

اشتغال در کانادا –  دستمزد در کانادا

حداقل دستمزذ فدرال در کانادا برابر با حداقل دستمزد عمومی است و در هر زمانی که یک استان دستمزد عمومی را افزایش دهد، به صورت خودکار نرخ فدرال آن استان نیز بالا می رود. در برخ موارد مانند مالیات و حق بیمه های پزشکی و زندگی و موارد مشابه کارفرما حق دارد که مبالغ فوق را از حقوق کارمند کسر کند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *