بورسیه های تحصیلی استرالیا

بورسیه های تحصیلی استرالیا

توسط javadi

بورسیه های تحصیلی استرالیا

در چندین دهه گذشته استرالیا پس از کشور های آمریکا و کانادا یکی از مقاصد مهم و بسیار مناسب برای دانشجویانی بوده است که قصد داشته اند که ادامه تحصیلات خود را در کشوری دیگر و با سطح آموزشی بالاتر از کشور خود بگذرانند تحصیل در استرالیا در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و همچنین دانشجویان می توانند با دریافت یکی از بورسیه های تحصیلی استرالیا هزینه های تحصیل خود در استرالیا را به شدت کاهش بدهند ما در این مقاله می خواهیم به بررسی بورسیه های تحصیلی استرالیا بپردازیم و توضیحاتی را در این باره به شما دوستان ارائه دهیم.

بورسیه های تحصیلی استرالیا – بورسیه های تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا

یکی از دانشگاه های کشور استرالیا که به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اعطا می کند دانشگاه ملبورن استرالیا می باشد بورسیه های تحصیلی دانشگاه ملبورن به چند دسته مختلف تقسیم می شود که به صورت زیر می باشد.

 

 • بورسیه IPRS دانشگاه ملبورن استرالیا : این بورسیه تحصیلی که برای دانشجویان خارجی اختصاص دارد می تواند تمامی هزینه های شهریه و نیز هزینه های بیمه دانشجو را پرداخت کند دریافت این بورسیه تحصیلی نیاز به ارائه مدارک بسیار کامل و شرایط بسیار عالی می باشد زیرا سالانه افراد زیادی برای دریافت این بورسیه تحصیلی درخواست می دهند.
 • بورسیه MIFRS دانشگاه ملبورن استرالیا : این نوع بورسیه تحصیلی سالانه به متقاضیان تحصیل در دانشگاه ملبورن اعطا می شود و این بورسیه شامل پرداخت کامل هزینه های شهریه دانشجو می باشد و همچنین بورسیه MIFRS در تعداد محدودی ارائه می شود.
 • بورسیه MIRS دانشگاه ملبورن استرالیا : این نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بومی و خارجی در نظر گرفته شده است معمولا این بورسیه تحصیلی به این صورت است که علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیلی دانشجو هزینه های زندگی در استرالیا را نیز در بر می گیرد.
 • بورسیه HRS دانشگاه ملبورن استرالیا : این بورسیه تحصیلی به دانشجویان رشته حقوق انسانی می باشد و توسط دانشکده حقوق به دانشجویان این رشته تحصلی اعطا می گردد و تمامی دانشجویان خارجی و بومی را در بر می گیرد.
 • بورسیه IGS دانشگاه ملبورن استرالیا : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه ملبورن گذرانده اند و قصد دارند تا در مقطع کارشناسی ارشد نیز در این دانشگاه به تحصیل بپردازند این بورسیه به این صورت است که مبلغی در حدود ۱۰۰۰۰ دلار از شهریه دانشجو متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در ملبورن کم می شود.
 • بورسیه IPCA دانشگاه ملبورن استرالیا : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی است که توانسته اند مدرک تحصیلی خود را با معدل بالا دریافت کنند این بورسیه تحصیلی به این صورت است که مبلغی در حدود ۲۰ تا ۱۰۰ دلار از شهریه هر واحد درسی دانشجو کسر می کند.
 • بورسیه ADB دانشگاه ملبورن استرالیا : این بورسیه تحصیلی توسط ۱۸ موسسه معتبر کشور های حاشیه اقیانوس آرام ارائه می شود و دانشگاه ملبورن جزء یکی از این دانشگاه هایی است که این بورسیه تحصیلی را ارئه می دهد.

 دانشجویان می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی فوق در ماه های نوامبر ، دسامبر و ژانویه در صورتی که میخواهند در ترم اول سال تحصیلی به تحصیل بپردازند در خواست خود را ارائه دهند همچنین دانشجویان می توانند در ماه های آوریل و می نیز که مربوط به ترم دوم می شود درخواست خود را مبنی بر بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن به این دانشگاه ارائه دهند.

بورسیه های تحصیلی استرالیا

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا مقاله ” ویزای تحصیلی استرالیا ” را مطالعه فرمایید .

بورسیه های تحصیلی استرالیا – بورسیه های تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

دانشگاه نیوکاسل استرالیا یکی دیگر از دانشگاه هایی است که بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی خود در نظر گرفته است بورسیه های تحصیلی که توسط این دانشگاه ارائه می شود به صورت زیر می باشد :

 

 • بورسیه IPRS دانشگاه نیوکاسل استرالیا : این بورسیه تحصیلی به دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه نیوکاسل استرالیا و واجد شرایط اعطا می شود و به این صورت است که علاوه بر بیمه دانشجویی تا سه سال شهریه دوره دکترا و تا دو سال برای دوره کارشناسی را به طور کامل پرداخت می کند.
 • بورسیه UNPRS دانشگاه نیوکاسل استرالیا : این بورسیه تحصیلی در مبلغ ۲۲۵۰۰ دلار توسط این دانشگاه به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود.

شرایط مورد نیاز برای دریافت این بورسیه های تحصیلی استرالیا و دانشگاه نیوکاسل به صورت زیر می باشد :

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶٫۵
 • پیشنهاد تحصیلی برای تحصیل در مقاطع بالاتر
 • اتمام حداقل ۴ سال تحصیل در استرالیا و با معدل بالا

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *