تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا

تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا

توسط javadi

تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی کره زمین واقع شده که بخش اصلی قاره اقیانوسیه می باشد. زبان رسمی کشور زبان انگلیسی با گویش استرالیایی است به همین دلیل تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا انجام می پذیرد. هر فردی که قصد ورود به موسسات آموزشی استرالیا را دارد باید حداقل شرایط تحصیلی لازم را داشته باشند و سطح مهارت زبان انگلیسی فرد  باید کافی باشد. موسسات معیار انتخاب فرد از رشته تحصیلی پیشنهادی را ارزیابی می کنند. آنها برای این کار محتوی و سطح آموزش های تکمیل شده فرد در استرالیا یا کشور وی را بررسی می کنند. بهتر است بداینم مدارک اخذ شده از دانشگاه های استرالیا در تمام دنیا شناخته شده هستند و نکته مهم دیگر این است که نظام آموزش عالی استرالیا از طرف دولت فدرال تنظیم شده است. یعنی دولت استرالیا هر ساله تمامی دانشگاه های کشور را بررسی می کند تا اطمینان کافی داشته باشند که آن ها استاندارد های خود را در زمینه ی آموزش عالی حفظ کرده اند. مراکز تحصیلی در استرالیا با ارائه ی طیف گسترده ای از کلاس ها و مدارک مختلف، یافتن رشته ی تحصیلی مورد علاقه شما را برای شما متقاضی تحصیل در استرالیا راحت تر کرده اند. ۴۳ دانشگاه در استرالیا وجود دارد که از این تعداد ۴۰ دانشگاه عمومی، دو دانشگاه بین‌المللی و یکی خصوصی است.

در مقاله ” مدارک اخذ ویزای تحصیلی استرالیا  ” به طور مفصل درباره مدارک ویزای تحصیلی استرالیا اطلاعات کسب کنید .

اکثر مردم از این موضوع اطلاع ندارند که استرالیا در لیست ۱۰ کشور اولی است که برای تحقیق و پیشرفت بیشترین پول را خرج می کند و ۲% از تمام مدارک علمی کل دنیا از استرالیا صادر می شود و همین موضوع این کشور را در جلوی صف تکنولوژی و نوآوری قرار می دهد. در استرالیا، دوره های مختلفی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که در ادامه  به شرح مختصری در مورد  آن ها خواهیم پرداخت.

  • الیکاس

دوره الیکاس که مخفف عبارت ((English Language Intensive Courses for Overseas Students) است یکی از معروف ترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی در استرالیا و حتی در دیگر نقاط جهان است. الیکاس در واقع دوره یادگیری زبان قبل از ورود به دانشگاه می باشد. البته برنامه های آموزشی دیگری نیز با همین هدف در کنار الیکاس وجود دارند. الیکاس از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد. دانشجویان می توانند با ویزای دانشجویی جهت دوره های الیکاس وارد خاک استرالیا شوند. باید بدانید که دانشجویان ایرانی بر اساس قوانین کشور استرالیا نمی توانند صرفا با در دست داشتن پذیرش الیکاس ویزای دانشجویی بگیرند و باید در کنار آن پذیرش دانشگاهی نیز داشته باشند.

  • OET  

این دوره ها نیز همان طور که از نام آنها بر می آید دوره های زبان برای مشاغل خاص می باشند.  در استرالیا این دوره ها خاص دانشجویان رشته های زیرگروه سلامت هستند. خوشبختانه بر خلاف دوره های الیکاس و دیگر دوره های زبان، دانشجویان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و … می توانند صرفا با ثبت نام کردن در این دوره ها ویزای دانشجویی گرفته و وارد خاک استرالیا شوند. پس از گذراندن کلاس های مربوطه باید در آزمون OET شرکت کنند که مدرک آن معادل مدرک آیلتس می باشد.

لازم به ذکر است که برخی دانشگاه موسسه آموزشی زبان خاص خود را دارند. این موسسات آموزشی همگی معتبر می باشند و در تمامی دانشگاه ها از استاندارد خاصی برخورمی باشند. معمولا دانشجویان خارجی قبل از ورود به دانشگاه از این موسسات آموزشی استفاده می کنند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *