"> تحصیل پزشکی در استرالیا – uk-study.org

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا

توسط javadi

تحصیل پزشکی در استرالیا

کشور استرالیا کشوری بسار زیبا ، با طبیعتی خاص و منحصر بفرد ، با فرهنگی مهاجر پذیر است که دانشگاه های بسیار معتبری دارد. از آنجایی که دانشگاه های کشور استرالیا بخصوص دانشگاه های پزشکی دارای اعتبار جهانی هستند ، دانشجویان زیادی تمایل به ادامه تحصیل و یا تحصیل در رشته پزشکی در کشور استرالیا را دارند. موسسه آتیه آفرینان ایرانیان به عنوان متخصص در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت با عناوین مختلف مانند مهاجرت تحصیلی ، کاری و … این مقاله را با عنوان تحصیل پزشکی در این کشور اختصاص داده است .

تحصیل در رشته های پزشکی در استرالیا مانند ایران نیست . چنانچه با مدرک دیپلم خود با قصد تحصیل پزشکی دراسترالیا به استرالیا می روید ، ابتدا باید وارد یک دوره کارشناسی عمومی رشته های پایه سلامت شوید . دوره کارشناسی ۳ ساله یا ۴ ساله است . پس از آن وارد دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پزشکی در استرالیا می شوید .هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا ( هزینه زندگی در استرالیا ) در این دوره ها نسبتا بالاست و سالانه ۳۰ هزار دلار تا ۴۵ هزار دلار استرالیا می باشد و بایستی امتحان ورودی را پاس نمایید .

مدرک پیش دانشگاهی و دبیرستان به همراه مدرک آیلتس برای تحصیل پزشکی در استرالیا مورد نیاز است. مسلما هر چه معدل درسی شما بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه های بهتر نیز بیشتر خواهد بود . برای ورود به دانشگاه های گروه هشت دوره پیش دانشگاهی را باید در مراکز پیش دانشگاهی این دانشگاه بگذرانید .

تحصیل پزشکی در استرالیا

آموزش پزشکی در استرالیا در دهه های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است که شبیه به آن در بسیاری از مدارس دیگر پزشکی نیز دیده میشود . تماس قبلی با بیماران ، استفاده از برنامه های درسی براساس حل مساله ، افزایش تاکید بر آموزش مبتنی بر جامعه و خروج پزشکی از حیطه بیمارستان ، به خصوص برای اختلالات مربوط به پیری از جمله این تغییرات است .

استانداردهای آموزش پزشکی در استرالیا  توسط شورای پزشکی استرالیا تحت نظارت قرار میگیرد . این نهاد به دانشکده های پزشکی اعتبار و مجوز داده و از استانداردهای آنها اطمینان حاصل میکنند .

برخی از مدارس در مقطع علوم پایه از آزمون UMAT ( آموزش پذیرش کارشناسی علوم پزشکی و بهداشت ) استفاده میکنند در حالی که ورود به برنامه های تحصیلات تکمیلی مستلزم پذیرش موفقیت آمیز در آزمون GAMSAT( آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی استرالیا ) است .

تحصیل پزشکی در استرالیا – دانشکده پزشکی در استرالیا

دانشکده پزشکی دانشگاه سیدنی مدل های مختلف آموزش و تحصیل  پزشکی در استرالیا  وجود دارد . برنامه های مقطع عمومی به طور معمول ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد .

متقاضیان تحصیل پزشکی در استرالیا معمولا با ترکیبی از گواهی فارغ التحصیل دبیرستان و نمره آزمون ورودی پزشکی و بهداشت و درمان عمومی (UMAT) و مصاحبه ارزیابی و پذیرفته میشوند . برنامه های آموزش پزشکی عمومی به طور معمول ۴ سال طول میکشد ، و متقاضیان براساس نتایج حاصل از مدرک تحصیلی قبلی خود علاوه بر آزمون و مصاحبه ارزیابی میشود . رایج ترین آزمون انتخابی ، آزمون برای پذیرش دانشکده پزشکی استرالیا یا (GAMSAT) است .

دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا در طول ساله های پیش بالینی ، حوزه نظری ، غالب ترین قسمت برنامه تحصیل پزشکی در استرالیا را شامل میشود . با این حال ، در اوایل دوره بالینی که در آن دانش آموزان آموزش مهارت های بالینی را همزمان با مطالعه نظری آغاز میکنند . جزیی از بسیاری از برنامه ها میباشد در سالهای اخیر ، آموزش دانشکده پزشکی و یادگیری در استرالیا در یک جهت جدید در راستای روند بین المللی قرار گرفته است . در بسیاری از دانشگاه ها تغییر از روش های سنتی آموزش مبتنی به آموزش با استفاده از معاینات بالینی ساختار هدف (OSCEs) وجود داشته است .

تحصیل پزشکی در استرالیا – آموزش پیش حرفه ای در تحصیل پزشکی در استرالیا

آموزش ماقبل حرفه ای اشاره به دو سال اول آموزش که فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی در استرالیا  پس از خروج از دانشگاه دارد . این دوره معمولا به عنوان PGY1 و PGY2 ( که در آن PGY مخفف “سال فارغ التحصیلی “) نامیده میشود . برای فارغ التحصیلان پزشکی   بین المللی ، ورود به آموزش ماقبل حرفه ای نیاز به صدور گواهینامه AMC دارد . برای فارق التحصیلان دانشکده های پزشکی استرالیا ، PGY1 معادل دوره کارورزی میباشد ، و این دسته از دانشجویان ، کارورز و یا افسران پزشکی اطلاق میشود . همچنین PGY2 به عنوان دستیارپزشکی افسر سال ۱ شناخته می شود (RMO)

دانشگاه MONASH یکی از چندین دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی در استرالیا دوره کارورزی ویزایش در همه ایالات و مناطق الزامیست که فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی در استرالیا  به صورت موفقیت آمیز حداقل یک سال طبابت تحت نظارت را با موفقیت بگذرانند که به این دوره به طور کلی دوره کارورزی اطلاق میشود . به همین منظور کارورزان مدتی را دربخش های مختلف بیمارستان های آموزشی میگذرانند . چرخش در سراسر بیمارستان های آموزشی براساس محتوای بالینی و تعداد بیمار مطابق با خدمات بهداشتی متفاوت است .کارورزان از نزدیک در طول هر چرخش تحت نظارت و ارزیابی قرار می گیرند . اتمام موفقیت آمیز دوره کارورزی منجر به اعطای مدرک عمومی به عنوان یک پزشک عمومی در استرالیا میشود .

تحصیل پزشکی در استرالیا – دوره دستیاری در خصوص تحصیل پزشکی دراسترالیا

پزشکان برای کسب گواهینامه تخصصی و یک مدرک برای شرکت در عمل طبابت به صورت مستقل اقدام می نمایند . به طور کلی ، اغلب پزشکان دو تا سه سال را صرف تمرین به عنوان یک افسر پزشک مقیم (RMO) (یا همان دستیار پزشکی ) در یک بیمارستان قبل از شروع آموزش تخصصی می کنند .  یکی از دلایل این امر لذت بردن از زمینه ی گسترده ای است که دوره دستیاری در اختیار آنان قرار می دهد .

تحصیل پزشکی در استرالیا – آموزش تخصصی در استرالیا

برنامه های آموزشی تخصصی توسط دانشکده های پزشکی استرالیا مانند کالج سلطنتی جراحان استرالیا اداره میشوند . این کالج ها نیز نظارت خود را برای حفظ استانداردهای حرفه ای دوره های تخصصی حفظ میکنند . به همین دلیل الزامات برنامه های آموزشی تخصص بین کالج متفاوت است .اکثر برنامه های آموزشی تخصص بین سه تا شش سال طول میکشند .پزشکان که از طریق یک کالج پزشکی در استرالیا آموزش های تخصصی آغاز کرده اند به عنوان Registrars نامیده میشوند ، اگرچه در برخی از کالج پزشکان همچنان به عنوان RMOs تا پایان برنامه نامیده می شوند .

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا –  آموزش مداوم پزشکی در استرالیا

همه دانشکده های پزشکی استرالیا  اعضای خود را به انجام آموزش مداوم پزشکی ملزم میکنند .الزامات هر کالج متفاوت است . برخی از کالج ها ، مانند کالج سلطنتی استرالیا ، دوره های آنلاین را ارائه میکند که به ادامه توسعه بالینی و حرفه ای متخصصان کمک کند .

معمولا برای هر رشته تخصصی پزشکی در استرالیا در چند موضوع عمده دوره های فلوشیپی در نظر گرفته میشود .که متخصصان واجد شرایط میتوانند در آن شرکت کرده و فارغ التحصیل شوند . طول دوره بسته به نظر اساتید مربوطه بوده و حدود ۱۸ ماه است . بعنوان مثال تحصیل پزشکی دراسترالیا برای متخصصان زنان و زایمان دارای دانشنامه تخصصی دوره های فلوشیپی ناباروری پریناتولوژی و غیره وجود دارد. این اصطلاح در گروه های علمی دیگر نیز با شرایط متفاوتی کاربرد درد که مثلا در رشته های مهندسی معرف دوره تحصیلی متفاوت است .

فلوشیپ های پزشکی در استرالیا در بسیاری از کشورهای دنیا ارائه میشود و موجب افزایش سطح علمی پزشکان می گردد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *