"> جاذبه های توریستی آمریکا – uk-study.org

جاذبه های توریستی آمریکا

جاذبه های توریستی آمریکا

توسط pashaadmin

جاذبه های توریستی آمریکا

ایالت متحده آمریکا ، در آمریکای شمالی واقع شده است. پایتخت کشور امریکا واشینگتن دی‌ سی است . مساحت امریکا ۹٬۸۳۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع که سومین کشور بزرگ جهان  و جمعیتی بالغ بر ۱٫۳۳۹ ۳۲۷٫۲ میلیون (۲۰۱۸) نفر و سومین کشور پر جمعیت دنیا می باشد. زبان انگلیسی آمریکایی زبان رایج  ایالت متحده آمریکا  می باشد. جالب است بدانید که در سطح فدرال هیچ زبان رسمی ثبت شده ای ندارد. آمریکا یکی از کشورهایی است که توریست های زیادی از سراسر دنیا هر ساله مجذوب خود می کند.  این کشور پهناور که ایالت های مختلفی دارد، جاذبه های گوناگونی را دارا می باشد که  انوع سلیقه ها را پوشش می دهد. جالب است بدانید که ایالت به ایالت این کشور  آب و هوای متفاوتی دارد و از شهری به شهر دیگر انواع مناظر و چشم‌اندازهایی زیبایی دارد. در این مقاله قصد داریم جاذبه های توریستی آمریکا  را برای شما معرفی کنیم. ‏

  • صخره های سرخ یوتا

۵ پارک ملی به نام های آرچز،دره یوتا،برایس کنیون،کپیتول ریف و کنیون لندز در قسمت های جنوبی یوتا واقع شده است که یکی از زیباترین و بهترین مناظر طبیعی شمال آمریکا محسوب می شود. این منطقه با سایر ایالت های قاره آمریکا تمایز چشمگیری از لحاظ ماسه سنگهای سرخ حکاکی شده ، دارد. این پنج پارک ، این قاره را به گنجینه های ملی و طبیعی تبدیل کرده است چرا که با جای دادن هزاران قوس زیبا در خود و مایل ها دره نفس گیر و اشکال بی نظیر صخره ای ،یکی از بهترین مناظر طبیعی امریکا به شمار می آید.

  • دره مرگ

دره بیابانی ، دره مرگ  در کالیفرنیا واقع شده است که خشک ترین ، پست ترین و گرمترین نقاط در شمال آمریکا را در خود جای داده است. برخلاف این که ، دره مرگ اسم وحشت آوری دارد ولی گونه های مختلفی از جانداران را می توان در این دره یافت. باوجود خشن بودن این جانداران ، چشم انداز بی نظیری به این منطقه ارمغان آورده است.

  • پارک ملی آکادیا

یکی از جاذبه های ایالت مین آمریکا می توان به پارک ملی آکادیا در اشاره کرد.در پارک ملی آکادیا  گونه های متعددی از جانوران و پوشش گیاهی وجود دارد. همچنین توریست ها می توانند تفریحاتی از جمله دوچرخه سواری در جاده های تاریخی و قله نوردی بهره مند شوند.

 

  • غار ماموت

پارک ملی غار ماموت در ایالت کنتاکی واقع شده است . غار ماموت طولانی ترین غار جهان محسوب می شود که طول آن به ۶۴۴ کیلومتر می رسد. غار ماموت در سال ۱۹۸۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

  • دره یوسیمیتی

یک دره یخچالی به نام دره یوسیمیتی در بخش شمالی کالیفرنیا واقع شده است. یخچال های طبیعی قدمت۳۰ میلیون ساله دارند. در این منطقه به تعداد ۱۰ آبشار با ارتفاع ۵۰۰  وجود دارد که زیبایی توصیف ناپذیری به طبیعت بکر ان بخشیده است. هزاران سال است که جنگل های بلوط به همراه مراتع پهناور توانسته اند افراد زیادی را به خود جذب کنند.

  • گرند کنیون

گرند کنیون، یکی از قدرتمندترین چشم انداز و منظره ای دنیا  می باشد که می توان نظاره گر شد ریه واقع شده است.  باستان شناسان حدس می زنند که در حدود دو میلیارد سال پیش این دره از فرسایش سنگها به وسیله رود کلرادو پدید آمده است . این دره طولی در حدود ۴۴۶ کیلومتر و عرض ۲۹ کیلومتر و عمقی برابر با ۱٫۶ کیلومتر دارد.

 

  • وا ایکیکی

معروفترین ساحل در اقیانوس آرام وا ایکیکی( Waikiki) نام دارد  که این ساحل ، مجبوبترین ساحل در جزایر هاوایی محسوب می شود. ترکیب آب آبی ، شن های سفید در حالی که نخل های اطراف آن در هوای ساحلی با وزش باد می رقصند زیبایی منحصر به فردی به این منطقه به ارمغان آورده است.

 

  • دروازه سنت لوئیس

در اوایل دهه ۱۹۶۰ دروازه سنت لوئیس که به نام “دروازه غرب” نیز معروف می باشد  ساخته شده است و در پارک یادبود توسعه ملی جفرسون واقع شده است.این بنا به دلیل قوس دروازه اش از فاصله های دور تر نیز قابل مشاهده است. در روز ،درخشش نور خورشید و در شب ، مهتاب شب زیبایی این هلال را چند برابر می کنند.

جاذبه های توریستی آمریکا

  • پارک ملی Glacier و جاده Going to the Sun

زیباترین مناظر کوه ها را در ایالات متحده پارک ملی Glacier Montana به  نمایش گذاشته است. در این منطقه کوه ها، دریاچه ها، یخچال ها، دره ها و آبشارها، منظره ی فوق العاده و منحصر به فردی از این کوه ها را پدید آورد اند.  با توجه به شرایط ارتفاع و آب و هوایی این منطقه ، جاده ی این پارک در طول ماه های تابستان باز است.

  • مجسمه آزادی

مجسمه آزادی که نماد آزادی و دموکراسی در آمریکا  می باشد ، در جزیره آزادی و در فاصله نزدیکی از منهتن قرار گرفته است . امکان بازید از این مجسمه برای همگان آزاد می باشد و  با بالا رفتن از ۳۷۷ پله می توان به بالای مجسمه رسید اطراف زیبای این منطقه را مشاهده کرد .علاوه بر این مجسمه ، موزه جزیره آزادی اطلاعات زیادی را در رابطه با مسایل تاریخی در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *