"> دانشگاه سواس انگلیس – uk-study.org

دانشگاه سواس انگلیس

دانشگاه سواس انگلیس

توسط pashaadmin

دانشگاه سواس انگلیس(SOAS)

دانشگاه سواس (SOAS) – دانشکده مطالعات شرقی و آفریقا- دانشگاه لندن انگلیس یک دانشگاه دولتی پژوهشی در لندن انگلستان است و در سال ۱۹۱۶ بنا شده است و از کالج‌ های تشکیل دهنده دانشگاه لندن می باشد که در زمینه حقوق، زبان، علوم انسانی و اقتصاد کشورهای قاره آسیا (و منطقه خاورمیانه) و آفریقا تخصص دارد. بیش از ۳۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۱۰۰ رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می ‌شوند. گاردین سواس را در زمره ۲۵ دانشگاه برتر بریتانیا رتبه ‌بندی نموده است . سواس یکی از شناخته ‌شده‌ ترین مراکز آموزش عالی دنیا برای آموزش و پژوهش در موضوعات مربوط به آفریقا و آسیا به ‌ویژه خاورمیانه می باشد. این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو یکی از دانشکده های کوچک دانشگاه لندن است، و در رده‌ بندی دانشگاهی در بریتانیا رتبه بالایی دارد.

دانشگاه سواس انگلیس – آمار دانشگاه سواس انگلیس

دانشکده سواس (SOAS) با کسب نمره ۹۰٪ که۳٪ بالاتر از میانگین می باشد ، در زمینه تدریس، در صدر قرار دارد (نظرسنجی ​​ملی دانشجویی ۲۰۱۶  National student survey)

۸۸٪ از دانشجویان SOAS در مجموع ۸۷٪ رضایت دارندکه نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته است، و بیشترین میزان ثبت شده در SOAS و ۲٪ بالاتر از میانگین این ​​بخش از نظرسنجی می باشد.

۷۱٪ از دانشجویان دوره های SOAS موفق به کسب بیشترین نمره شدند، عملکردی که موجب شده است تا این دانشکده، در این زمینه در ۵ سال گذشته جزء ۱۰ دانشکده برتر قرار گیرد.

دانشگاه سواس انگلیس -ارزیابی کیفیت آثار پژوهشی در دانشگاه سواس انگلیس

در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۴، HEFCE  نتایج ۱۰ واحد ارزیابی را که SOAS در چارچوب برتری پژوهش ۲۰۱۴ وارد کرده بود، منتشر شد.  برخی از نتایجی که SOAS در REF2014 به دست آورده است، بسیار قابل ملاحظه بودند.

  • رتبه رشته های تاریخ هنر و باستان شناسی به طور قابل ملاحظه ای ارتقاء پیدا کرد و در جدول لیگ (در میان ۲۵ رقیب)، از ۱۷ به ۸ ارتقاء پیدا کرد ، و به این ترتیب در سطح ملی به رتبه ۵ در زمینه کیفیت مقالات دست یافت.
  • موسیقی که قبلا هم رتبه خوبی داشت، به مقام پنجم انگلستان رسید، و بیش از نیمی از پژوهش های این حوزه به سطح پیشتاز جهانی دست پیدا کردند.
  • رشته ادیان، در میان ۳۳ رقیب به جایگاه ۱۱ ملی دست پیدا کرد و بر اساس ارزیابی، رتبه دوم را در زمینه بیشترین تعداد مقالات سطح پیشرو جهانی و ممتاز بین المللی در انگلستان به خود اختصاص داد.
  • زبان شناسان نیز پیشرفت قابل توجهی داشتند و در جدول لیگ با یک افزایش قابل توجه، از میان ۲۲ رقیب به رتبه ۷ در زمینه مقالات پیشتاز جهانی دست پیدا کردند.
  • رشته حقوق نیز در میان ۶۷ رقیب از پله ۳۳ به ۲۸ صعود کرد، البته با افزایش نسبتا زیاد در نسبت مقالاتی که در سطح پیشتاز جهانی ارزیابی شدند (افزایش از ۴٪ در سال ۲۰۰۸ به ۳۱٪ در سال ۲۰۱۴ که منجر به کسب جایگاه پنجم انگلستان در زمینه تعداد مقالات شد).

دانشگاه سواس انگلیس

دانشگاه سواس انگلیس

دانشگاه سواس انگلیس -رتبه بندی رشته های تصیلی در دانشگاه سواس انگلیس (QS)

رتبه بندی رشته های تصیلی در دانشگاه سواس انگلیس بر طبق رتبه بندی QS در جدول زیر آورده شده است :

Development Studies ۷
Geography ۲۱
Theology,Divinty,Religious ۲۲
Anthropology ۲۳
Art and Humanities ۳۹
Life Sciences and Medicine History ۳۹
Politics ۳۹
Modern Languages ۵۱-۱۰۰
Linguistics ۵۱-۱۰۰
Law and Legal Studies ۱۰۱-۱۵۰
Communication &Media Studies ۱۰۱-۱۵۰
Archaeology ۱۵۱-۲۰۰
Sociology ۱۵۱-۲۰۰
Social Science and Managment ۲۰۹
Economics and Econometrics ۲۰۱-۲۵۰

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *