"> دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا – uk-study.org

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

توسط pashaadmin

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا یکی از معتبرترین دانشگاه های دولتی در آمریکا می باشد و در ایالت مریلند واقع شده است. در سال ۱۸۶۵ با عنوان دانشکده کشاورزی بنا شد و در ابتدا ۴ استاد با ۳۵ دانشجو داشته است. اما امروزه بیش از ۳۸هزار دانشجو از ۱۳۰ کشور جهان دارد. این دانشگاه از مراکز اصلی علمی و مشورت دهنده به دولت فدرال آمریکا می باشد و از مراکز اصلی و آکادمیک پژوهشی است که در نزدیکی پایتخت آمریکا قرار گرفته است.

دانشگاه مریلند در پرونده خود دارای ۳ برنده جایزه نوبل و ۷برنده جایزه پولیتزر و ۴۰ عضو هیئت علمی را دارا می باشد. سالانه ۳٫۵ میلیارد دلار به اقتصاد کشور کمک می کند و در حدود ۲۵هزار شغل در بازار کشور ایجاد می نماید و چیزی حدود نیم میلیون دلار برای پژوهش دریافت می نماید. اعضای هیئت علمی بودجه های تحقیقاتی را از سازمان هایی مانند موسسه ملی بهداشت و ناسا دریافت می نمایند. سال ۲۰۱۷ ، بودجه عملیاتی دانشگاه مریلند تقریبا ۲٫۱ میلیارد دلار است. برای سال مالی ۲۰۱۸ ، این دانشگاه بالغ بر ۵۴۵ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی خارجی دریافت نموده است.

این دانشگاه بیس از ۹۲ رشته کارشناسی و ۱۰۷ برنامه کارشناسی ارشد و ۸۳ برنامه دکترا ارائه می کند. این دانشگاه به عنوان توسط بنیاد کارنگی به عنوان اولین دانشگاه تحقیقاتی درجه یک در آمریکا طبقه بندی شد. دانشگاه مریلند همواره بین صد دانشگاه برتر در سطح ملی و جهانی شناخته می شود.

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا  – دانشکده های دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند دارای دانشکده های گوناگونی است که در زیر آمده است:

 • دانشکده بهداشت دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دفتر مطالعات کارشناسی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده رفتاری و علوم اجتماعی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده معماری، برنامه‌ریزی و حفاظت دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده سیاست عمومی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده روزنامه‌نگاری Philip Merrill دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده مطالعات اطلاعات دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده کسب‌وکار Smith دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده کامپیوتر، ریاضی و علوم طبیعی دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 • دانشکده آموزش‌وپرورش دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
 •  دانشکده مهندسی James Clark دانشگاه مریلند در پارک کالج آمریکا
دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا  – پذیرش دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

طبق گزارش ها این دانشگاه بسیار انتخابی پذیرش می نماید و البته داشتن شرایط اولیه در پذیرش این دانشگاه بسیار موثر می باشد. تعداد متقاضیان زیاد می باشند ولی دانشگاه به میزانی که باید پذیرش نکرده است و با تغییر در پذیرش دانشگاهی در سال های اخیر از  ۱۳۰ دانشگاه برتر دولتی و خصوصی روند پذیرش را آسانتر نموده است. نمرات SAT و همینطور داشتن مدرک زیان با نمره بالا بسیار مهم هستند. در سال ۲۰۱۵بازده پذیرش تنها ۳۱ درصد بوده است.

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا  – رنکینگ دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند دارای رتبه ۶۳ در سال ۲۰۱۹ طبق گزارش US NEWS بوده است و در بین دانشگاه های دولتی رتبه ۲۰ را داشته است. در سال ۲۰۱۵ ، Business Insider  با رتبه دوم دانشگاه مریلند را در لیست “هوشمندترین کالج های عمومی در آمریکا” برای دومین سال پیاپی قرار داد. رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی مریلند را در رتبه ۴۳ جهان در سال ۲۰۱۵ قرار داده است. رتبه های دانشگاه جهانی آموزش عالی تایمز ۲۰۱۷-۲۰۱۸  دانشگاه مریلند رتبه ۶۹ را در جهان کسب نموده است. رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2016/17 در رتبه ۱۳۱ جهان قرار گرفته بود .

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا  – پردیس دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

مک کلدین مال به عنوان مرکز پردیس فعالیت می کند. در انتهای شرقی و غربی مک کلدین مال ، ساختمان اصلی اداره و کتابخانه مک کلدین قرار دارد. پردیس دانشگاه با داشتن ستون های سفید و ساختمان های آجر قرمز و چکنزار بزرگ آن به نام مک کلدین مشهور است. در حدود ۷۷۰ ستون دارد با استفاده از ۱۲۵۰ هکتار دانشگاه (۵٫۱ کیلومترمربع) ۷ هزار و ۵۰۰ درخت بوته مستند و باغچه های باغ ، پیشرو انجمن باغ های عمومی آمریکا در ۲۰۰۸ مریلند آربورتوم و باغ گیاه شناسی در سال ۲۰۰۸ است. از جمله گیاهان بومی تورهای اربوریتی مانند تور متمرکز درختی که در حوالی بازار مک کلدین واقع شده است و دارای ۵۶ نمونه درخت می باشد . همچنین در حدود ۴۰۰ هکتار جنگل شهری در محوطه دانشگاه واقع شده است و بنیاد ملی آربور روز این دانشگاه را به لیست “پردیس درختی آمریکا” معرفی کرده است. مسیر پیاده روی Paint Branch ، بخشی از سیستم Trailutary Anacostia ، در پردیس دانشگاه نیز می باشد ، همچنین جریان Paint Branch ، یک شاخه شاخه شمال شرقی آناکوستیا شاخه شمال شرقی نیز در این محوطه است .

دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا  – خوابگاه دانشگاه مریلند در کالج پارک آمریکا

دانشگاه مریلند در کالج پارک دو پردیس برای اقامت در نظر گرفته است پردیس شمالی و پردیس جنوبی

پردیس شمالی شامل پنج سالن اقامتی است و پردیس جنوبی ۹ سالن در north hill به سبک گرجی و سالن پرنس فردیک واقع در غرب کلیدن است south hill نیز ۱۴ سالن و اقامتگاه کوچک برای طبقه بالا دارد. محوطه پردیس جنوبی ، در حالی که در محوطه دانشگاه ساخته شده است ، توسط یک شرکت خصوصی به نام Capstone On-Campus Management ، به عنوان بخشی از یک همکاری عمومی و خصوصی بین این شرکت و دانشگاه مریلند اداره می شود. انجمن Leonardtown ، که زندگی به سبک آپارتمانی را ارائه می کند و بیشتر به Old Leonardtown (متشکل از شش ساختمان) و New Leonardtown (متشکل از شش ساختمان ) تقسیم می شود ، اجتماعات کمون پردیس جنوبی ، که از هفت ساختمان آپارتمانی به سبک تشکیل شده است ( هفتمین و جدیدترین ساختمان که در ژانویه سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است) ، و حیاط ها ، یک جامعه آپارتمانی به سبک باغ در محوطه شمال واقع از هفت ساختمان است.

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *