دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

توسط pashaadmin

دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

دانشگاه کارنگی ملون یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است که به افتخار اندرو کارنگی به این نام خوانده شد . این دانشگاه در پیتسبورگ آمریکا قرار دارد اعتبار این دانشگاه به تمام رشته های آن نیز رسیده است . این دانشگاه در سال ۱۹۰۰ تاسیس شده است. دیدگاه کارنگی تاسیس مدرسه ای برای دختران پسران کارگر بود که بسیاری از آنها در کارخانه او کار می کردند. در سال ۱۹۱۲، موسسه نام خود را به موسسه فناوری کارنگی CIT تغییر داد و شروع به ارائه دوره های چهار ساله کرد. در طی این دوره، دانشگاه کارنگی ملون شامل چهار مؤسسه بود: دانشکده هنرهای زیبا و کاربردی، دانشکده کارآفرینان و دانشجویان دانشکده علوم و فناوری و دانشکده مارگارت موریسون کارنگی برای زنان.

موسسه تحقیقات صنعتی ملون در سال ۱۹۱۳ توسط برادران صنعتگر و برادران اندرو میلون (که به عنوان وزیر خزانه داری آمریکا) و ریچارد بول ملون (بریتانیا) افتخار پدرش، توماس ملون، پدرسالار خانواده ملون، را تاسیس شد . این موسسه به عنوان یک سازمان پژوهشی آغاز شد که برای دولت و صنعت به عنوان یک قرارداد کار می کردند و در ابتدا به عنوان یک واحد در دانشگاه پیتسبورگ تاسیس شد. در سال ۱۹۲۷ مؤسسه ملون به عنوان یک نهاد مستقل تاسیس شد. در سال ۱۹۳۷، ساختمان نمادین موسسه ملون تکمیل شد و به محل جدید و فعلی آن در خیابان پنجم انتقال یافت.

دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا دانشکده های دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

دانشکده های دانشگاه کارنگی ملون به بخش های زیر دسته بندی می شوند:

 • دانشکده مهندسی دانشگاه کارنگی ملون

شامل رشته های : مهندسی زیست پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی و سیاست عمومی، مهندسی مکانیک و علوم و مهندسی مواد، موسسه شبکه های اطلاعاتی و شتاب دهنده تحقیقات مهندسی.

 • دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه کارنگی ملون

از قدیمی ترین کالج های این دانشگاه و خود دارای زیر شاخه های معماری ، موسیقی ، طراحی ، درام و مدرسه هنر است. و در کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت هنر و سرگرمی مدیریت صنعت با کالج Heinz، و همچنین برنامه های کارشناسی چند رشته ای همکاری با دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی دیتریش، دانشکده علوم ملون و مدرسه علوم کامپیوتر فعالیت می نماید.

 • دانشکده علوم انسانی دانشگاه کارنگی ملون

شامل انگلیسی، تاریخ ، فلسفه ، روانشناسی علوم اجتماعی و آمار و… می باشد

 • دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کارنگی ملون
 • دانشکده مدیریت دانشگاه کارنگی ملون

شامل مدیریت بهداشت، مدیریت پزشکی ، سیاست های عمومی و مدیریت ، فماوری اطلاعات و سیاست امنیت اطلاعات می باشد.

 • دانشکده علوم دانشگاه کارنگی ملون

شامل چهار بخش علوم زیستی ، شیمی و فیزیک و ریاضی می باشد .

 • دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه کارنگی ملون
 • دانشکده کسب و کار دانشگاه کارنگی ملون
دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا فعالیت های بین المللی دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا

 • کارنگی ملون علاوه بر دانشگاه پیتسبورگ، دارای یک شعبه در خاورمیانه، دانشگاه کارنگی ملون در قطر است که برنامه درسی کامل در مقطع کارشناسی را در رشته های علوم کامپیوتر، مدیریت کسب و کار، زیست شناسی، زیست شناسی محاسباتی و سیستم های اطلاعاتی ارائه می دهد. این دانشگاه در دانشگاه تحصیلات تکمیلی شهر دوحه واقع شده است که به چندین دانشگاه دیگر در ایالات متحده متکی است که همه آنها توسط بنیاد قطر تامین می شوند.
 • این دانشگاه همچنین دارای مجتمع های تحصیلات تکمیلی در Mountain View، کالیفرنیا در قلب دره سیلیکون است (ارائه برنامه های کارشناسی ارشد در مهندسی نرم افزار و مدیریت نرم افزار). دانشکده تجارت Tepper مرکز ماهواره ای را در مرکز شهر منهتن نگه می دارد و کالج هینز یکی از آن ها را در آدلاید استرالیا اداره می نماید . کالج هینز، موسسه سیاست و استراتژی و مراکز میزبانی برنامه های مهندسی و عمومی در واشنگتن دی سی به عنوان بخشی از برنامه های آموزشی، تحقیقات و امور امور دولتی و همچنین بخشی از دانشگاه کالیفرنیا واشنگتن مرکز کارنیگی ملون همچنین برنامه رسانه ای یکپارچه را در استایزرهای استینر در بروکلی نیویورک تأسیس کرد.
 • مؤسسه شبکه های اطلاعاتی کارنگی ملون، برنامه های فارغ التحصیل را در آتن، یونان و کوبه ژاپن، با همکاری فناوری اطلاعات آتن و موسسه موسسه آموزش و پرورش هیوگو، ارائه می دهد. در پاییز سال ۲۰۰۷، شهرهای آویوو و لیسبون، پرتغال به مکان های دور افتاده موسسه شبکه های اطلاعاتی اضافه شدند. موسسه تحقیقات نرم افزاری بین المللی (ISRI) برنامه های فارغ التحصیل را در Coimbra، پرتغال ارائه می دهد. مرکز فن آوری سرگرمی برنامه های فارغ التحصیل را در پرتغال، ژاپن و سنگاپور ارائه می دهد. موسسه تعامل انسانی و انسانی مدرک کارشناسی ارشد را در رابطه با دانشگاه مادیرا در پرتغال ارائه می کنند . دانشکده مهندسی دارای جایگاه بین المللی در Kigali، رواندا ارائه استاد علوم در فن آوری اطلاعات و کارشناسی ارشد در مهندسی برق و کامپیوتر می باشد .

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *