"> زبان رسمی کشور انگلستان – uk-study.org

زبان رسمی کشور انگلستان

زبان رسمی کشور انگلستان

توسط pashaadmin

زبان رسمی انگلستان

انگلستان، سرزمینی کهن که در شمال قاره‌ اروپا واقع شده است  که بیش از ۱۰۰ حزیره کوچک و بزرگ در آن پیدا می شود. زبان رسمی کشور انگلیس ، زبان انگلیسی می باشد که نزدیک به۹۷٫۷۴درصد از جمعیت این کشور به این زبان صحبت می کنند. نرخ بالای مهاجرین در این کشور باعث شده است که علاوه بر زبان انگلیسی ،  زبان های مادری رسمی دیگری نیز وجود داشته باشد. که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. در این مقاله قصد داریم زبان رسمی انگلستان را بررسی نمایم.

زبان انگلیسی یکی از زبان‌ های هند-اروپایی می باشد و  از شاخه ی  ژرمنی محسوب می شود . شاخه ی ژرمنی نیز به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می ‌شود . زبان انگلیسی به ژرمنی غربی متعلق می باشد. زبان انگلیسی در کشورانگلستان و جنوب شرقی اسکاتلند تکامل پیدا کرده است. در حال حاضر نزدیک به نیمی از مجموعه واژگان و دستور زبان انگلیسی از ریشه ی ژرمنی می باشد  و نیم دیگر از وام‌ واژه ‌ها تشکیل شده است. اکثر این وام‌ واژه‌ ها از زبان‌ های لاتین، فرانسوی، بخشی از یونانی و دیگر زبان‌ ها وارد انگلیسی شده‌ اند. زبان انگلیسی باستان بسیارشبیه زبان آلمانی باستان می باشد چرا که اقوام ژرمنی که از آلمان وارد بریتانیا شدند بودند انگلیسی زبان بودند  و به نوعی می توان گفت که زبان آلمانی مادر زبان انگلیسی دانست.

 

زبان انگلیسی علاوه بر زبان مادری در کشور انگلستان، زبان رسمی و مادری کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، آفریقای جنوبی، غنا و بسیاری کشورهای دیگر می باشد. زبان انگلیسی امروزه از نظر تعداد گویش وَر، پس از چینی و اسپانیایی، سومین زبان جهان محسوب می شود.

در بسیاری از کشورها زبان انگلیسی ، یک زبان میانجی محسوب می شود  و در زمینه‌ های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعت، فرهنگی و علمی در روابط بین ‌الملل مهم‌ترین زبان دنیا به‌شمار می‌آید. زبان انگلیسی یک از زبان‌ های بین‌ المللی می باشد.

زبان رسمی کشور انگلستان

 

زبان رسمی کشور انگلستان سایر زبان های رسمی انگلستان

 

با وجود اینکه در  تمام بریتانیا به زبان انگلیسی صحبت می شود اما این زبان تنها  زبان رسمی کشور انگلیس نمی باشد . ازجمله این زبان ها :

  • زبان ولزی در ولززبان ولزی در ولز
  • گالیک Gaelic و Scots در اسکاتلند
  • ایرلندی و Ulster Scots در ایرلند شمالی
  • کرنیش Cornish در کرنوال انگلستان

این زبان ‌ها اکثرا در مناطق روستایی تکلم می‌شوند و متفاوت با زبان انگلیسی تحول یافته ‌اند و واژه‌ های مشترک کمی با زبان انگلیسی دارند،. زبان ‌های مذکور هم اکنون در حال احیا می باشند چرا که  در مدارس، بسیاری از جوانان به یادگیری این زبان ‌ها به ‌عنوان زبان دوم مشغول هستند.

 

 

زبان رسمی کشور انگلستان زبان‌ های بین‌ المللی

علاوه بر زبان رسمی کشور انگلیس در این کشور ، زبان‌های بسیار دیگری نیز در آن تکلم می‌ شوند، به طوری می ‌توان همزمان ۳۰۰ زبان مختلف را فقط در لندن مشاهد کرد. در خصوص وجود زبان های متنوع  در این شهر می توان این گونه بیان کرد که به‌ جز جوامع مهاجر که در این شهر وجود دارند، لندن سالانه میلیون‌ ها دانشجو، توریست و فعال اقتصادی را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشاند.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *