سوالات متداول در مورد تحصیل در استرالیا

سوالات متداول در مورد تحصیل در استرالیا

توسط javadi

سوالات متداول در مورد تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا واقع در قاره اقیانوسیه است و تنها کشور دنیا است که بخش اصلی از یک قاره را تشکیل می دهد ، کشور استرالیا دارای اقتصادی قوی و دانشگاه هایی بسیار معتبر است که روز به روز مهاجرت به این کشور افزایش می یابد؛یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا ، تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می باشد . تحصیل در استرالیا مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است بنابراین موسسه آتیه آفرینان ایرانیان  قصد دارید در این مقاله  به بررسی سوالات متداول در مورد تحصیل در استرالیا بپردازد .

 • آیا دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس استرالیا پذیرش شوند؟

بله. همه مدارس دولتی و غیر دولتی دانش آموزان بین المللی را پذیرش می کنند و تحت قوانین دولت استرالیا این دانش آموزان باید واجد شرایط خاص باشند.

 • آیا مدارک استرالیا در کشور ایران اعتبار دارد؟

مدارکی که در استرالیا ارائه می شوند جهت یافتن شغل یا ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر ، اعتبار بین المللی دارند. کشور استرالیا توسط سیستم صلاحیت استرالیا که یک سیستم ملی ارزیابی یادگیری در استرالیا و سایر کشور ها ، مورد قبول شناخته شده است.

 • هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است ؟

هزینه کل، شامل شهریه و هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به انگلیس و ایالات متحده بسیار کمتر می باشد. شهریه ها بسته به نوع دوره و یا موسسه آموزشی متفاوت هستند. هزینه های زندگی هم بسته به موقعیت، مکان و سبک زندگی  متفاوت هستند. هزینه های تحصیل نیز بین ۱۶۰۰۰-۲۴۰۰۰ دلار استرالیا و هزینه های زندگی بین ۱۲۰۰۰-۱۸۰۰۰ دلار در سال متفاوت هستند.

 • مزایای تحصیل و آموزش در استرالیا نسبت به سایر کشورها چیست ؟

کشور استرالیا یکی از منابع ارائه آموزش و پژوهش با کیفت بالا در سطح بین المللی می باشد و دانشگاه ها و آموزشکده ها و مدارس فنی و حرفه ای در سطح جهانی شناخته شده اند. استرالیا رهبر جهانی برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی می باشد . طبق قوانین دولت استرالیا نمایندگی های تضمین کیفیت باید موارد را کنترل کنند و مجموعه قوانین اجرایی اعمال شوند تا دانشجویان بین المللی در استرالیا و والدین آنها از سطح خدمات و حمایت مالی بی نظیر بهره مند شوند . این کشور یک جامعه چند فرهنگی امن، دوستانه ، خبره و هماهنگ است که دانشجویان می توانند در یک کشور انگلیسی زبان آموزش ببینند و مسافرت کنند. ارزش پول در استرالیا بسیار بالا است و استاندارد زندگی در این کشور بالا می باشد.

کشور استرالیا شرایط جوی و جغرافیایی متنوعی دارد. این کشور در نیمکره جنوبی قرار گرفته است و تابستان استرالیا در دسامبر و زمستان آن در ژوئن آغاز می شود. حدودا یک سوم استرالیا را مناطق استوایی تشکیل می دهد که میانگین دما در آن ۲۰ درجه سیلسیوس است. مناطق جنوبی در ناحیه معتدل واقع شده اند.

 • موسسه های استرالیایی چطور طبقه بندی می شوند؟

موسسه های استرالیایی به صورت رسمی طبقه بندی نمی شوند. با این حال نشریات تجاری زیادی هستند که دستاوردهای دانشگاه ها و موسسات را در کسب معیار های خاصی نظیر کاربرد تکنولوژی یا خدمات حمایت از دانشجو مقایسه می کنند. کلیه موسسات آموزشی استرالیا دوره های مربوطه بین المللی را با کیفیت بالا ارائه می کنند چون قوانین دولت استرالیا آنها را مستلزم به ثبت و احراز شرایط تضمین کیفیت می کنند. برتری در تدریس، تحقیق ، تسهیلات و خدمات پشتیبانی در کل سیستم متنوع آموزشی استرالیا وجود دارد. دانشجویان آینده باید بر یافتن موسساتی که با علایق و نیاز های خاص آنها سازگارترند تمرکز کنند .

 • آیا موسسات استرالیایی در کشور ایران هم پردیس هایی دارند؟

یک سری از دوره های آموزشی استرالیا در خارج از کشور هم ارائه می شوند. این دوره ها این امکان را برای فرد فراهم می کند که مدارک استرالیایی را در کشور خود دریافت کند یا تحصیلات در کشور خود را با تحصیل در استرالیا ترکیب نماید. فرد باید مستقیما با موسسه دوره هایی که در کشور فرد ارائه می شوند ، چک کند.

 • آیا خدمات پشتیبانی خاصی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود؟

بله. کشور استرالیا یک رهبر بین المللی در ارائه خدمات پشتیبانی و حفاظتی به دانشجویان بین المللی است .

 • اگر فرد شرایط پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر نداشته باشد چه اتفاقی می افتد ؟

اگر فرد شرایط لازم برای پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر را نداشته باشد می تواند در دوره متوسطه در استرالیا ثبت نام کند. اگر شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی را نداشته باشد می تواند در موسسات آموزشی که برای تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیا آماده می کنند ثبت نام کند و جایگاه موقتی را در دوره و رشته مورد نظر خود رزرو کند. برقراری ارتباط میان دوره ها مثل برنامه صلاحیت ارشد نیز در این مورد توصیه می شود. دوره های زبان انگلیسی زیادی هم هستند که هر زمان از سال آغاز می شوند و فرد را برای تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیا آماده می کند .

 • آیا امکان کار در حین تحصیل در استرالیا وجود دارد ؟

بله. دانشجویان بین المللی در استرالیا با داشتن ویزای دانشجویی می توانند برای دریافت مجوز کار تا ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره آموزشی و به صورت تمام وقت در روزهای تعطیلات اقدام کنند .

بله. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و با این حال بورسیه بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا در دانشگاه ها اعطا می شود. اغلب دانشجویان بین المللی در استرالیا افرادی هستند که شهریه خود را کامل می پردازند و به آنها بورسیه تعلق نمی گیرد.

 • مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در موسسات استرالیا چه هستند؟

دانشجویان برای ورود به موسسات آموزشی استرالیا باید حداقل شرایط تحصیلی لازم را داشته باشند و سطح مهارت زبان انگلیسی آنها باید کافی باشد. موسسات معیار انتخاب فرد از رشته تحصیلی پیشنهادی را ارزیابی می کنند. آنها محتوی و سطح آموزش های تکمیل شده فرد در استرالیا یا کشور وی را بررسی می کنند.

 • از چه منبعی می توان اطلاعات بیشتری دریافت کرد؟

دولت استرالیا شبکه گسترده ای از مشاوران آموزش و پرورش دارند. مراکز آموزشی استرالیا و مشاوران تحصیلی در سرتاسر جهان مشاوره های عادلانه و قابل اعتمادی را در خصوص فرصت های تحصیل در استرالیا ارائه می کنند. آخرین اطلاعات در مورد سیستم آموزش استرالیا، هزینه های تحصیلی و زندگی، روند درخواست و ثبت نام و زندگی به ثبت استرالیا نیز در سایت های مرجع در موسسات و کتابخانه های محلی در سر تا سر جهان موجود هستند.


گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *