"> نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس – uk-study.org

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

توسط pashaadmin

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

کشور انگلیس ، بزرگترین کشور در جزیره بریتانیای کبیر می باشد که زبان رسمی آن انگلیسی است ، از این رو این کشور به گزینه اول دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی جهت تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در بین کشورهای اروپایی تبدیل شده است . لذا در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس توضیح دهیم .

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) امکان پذیر است . البته ۸۵ درصد از بورسیه های تحصیلی در انگلیس به دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) ارائه می شود و تقریبا تعداد بورسیه تحصیلی کمتری در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. با توجه به هزینه های بالای تحصیل در انگلیس، بورسیه تحصیلی به شدت مورد توجه دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در این کشور قرار گرفته است . بنابراین اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان بسیار رقابتی می باشد زیرا دانشگاه های انگلستان به دنبال جذب دانشجویان بین المللی مستعد و برتر هستند . از این رو متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور انگلیس مستلزم داشتن شرایط خاص و ممتاز هستند و یکی از این موارد شرایط سنی مناسب افراد (نداشتن گپ تحصیلی زیاد) می باشد که توسط مؤسسه ارائه دهنده بورسیه تعیین می شود. برای درخواست بورسیه تحصیلی در هر مقطعی باید معدل و ریز نمرات مدراک تحصیلی قبلی افراد در سطح عالی باشد که معدل متقاضی به حداقل ۹۰ درصد نمره GPA  برسد. تسلط کافی به زبان انگلیسی با ارائه مدرک زبان IELTS یا TOFEL یکی از مولفه ‌های اصلی در اخذ بورسیه است . همچنین در رقابت برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان ارائه مقالات بین المللی و تألیفات توسط متقاضی شانس فرد جهت اخذ بورسیه تحصیلی را افزایش خواهد داد .  متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس جهت واجد شرایط شدن دریافت بورسیه باید بتوانند ارتباط بین رشته تحصیلی مورد مطالعه و اهداف شغلی طولانی مدت خود را به اثبات برسانند. ارائه انگیزه نامه، توصیه نامه از اساتید برجسته در مقطع تحصیلی قبلی (برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری) و همچنین ارائه پروپوزال یا پیشنهاد و طرح تحقیقاتی و مطالعاتی و رزومه قوی از دیگر شرایط مساعد کننده جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس می باشد.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

بورسیه تحصیلی در کالج ها و دبیرستان های انگلیس برای دانش آموزان جاه طلب و با استعداد نیز ارائه می شود. یکی از بهترین کالج ها و سرآمد مدارس بین المللی در انگلستان کالج بلربیز است که محیطی کاملا پیشرفته و مدرن برای تحصیل دانش آموزان بین المللی فراهم کرده است. کالج بلربیز انگلیس برای جذب دانش آموزان ممتاز و مستعد بین المللی هر ساله تعداد قابل توجهی بورسیه تحصیلی ارائه می کند و هدف از ارائه این بورسیه تحصیلی کمک کردن به دانش آموزان با شرایط مالی متوسط می باشد که قصد دارند در انگلیس به تحصیل مشغول شوند. مقدار بورسیه تحصیلی که هر ساله کالج بلربیز به دانش آموزان ارائه می کند از ۲۰ الی ۷۰ درصد متفاوت است .

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

درخواست بورسیه تحصیلی در انگلیس همانند درخواست برای یک دوره تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) در دانشگاه های این کشور، نیازمند ارائه مدارک خاص توسط متقاضی می باشد که مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس به شرح زیر می باشد :

  • ارائه پاسپورت معتبر به همراه کپی
  • اطلاعات بیومتریک و سلامت متقاضی
  • گواهی فارغ التحصیلی مقاطع قبلی
  • ریز نمرات مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه آنها
  • رزومه (CV)
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی مهارت زبان انگلیسی شامل آزمون پی تی ای (PTE)، تافل(TOEFL) یا آیلتس(IELTS)
  • بیانیه شخصی (Personal Statement) و نامه های مرجع (Reference Letters) یا توصیه نامه

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *