"> نماد های استانی آلبرتا در کانادا – uk-study.org

نماد های استانی آلبرتا در کانادا

نماد های استانی آلبرتا در کانادا

توسط pashaadmin

نماد های استانی آلبرتا در کانادا

آلبرتا پر جمعیت ترین استان از سه استان فلاتی است. هم مرز با بریتیش کلمبیا در غرب و ساسکاچوان در شرق ، این یکی از تنها دو استان است که خشک است . آلبرتا برای دختر چهارم ملکه ویکتوریا ، پرنسس لوئیز کارولین آلبرتا نامگذاری شد. شاهزاده خانم همسر مارکز لورن بود ، که در سال ۱۸۸۲ وقتی ولسوالی آلبرتا به عنوان بخشی از سرزمین های شمال غربی ایجاد شد ، فرماندار کل کانادا بود. در سال ۱۹۰۵ ، این نام هنگامی حفظ شد که ولسوالی آلبرتا با بخش هایی از ولسوالی های آتاپاسکا ، Assiniboia و Saskatchewan برای ایجاد استان امروزی آلبرتا پیوست.

در سال ۱۹۰۵ آلبرتا و همسایه اش ساسکاتچوان وارد کنفدراسیون شدند. شهرک سازی در آلبرتا رونق گرفت. طبق قانون Homestead ، زمین های استان جدید با هزینه کم در دسترس بود یا می توانست از راه آهن و سایر شرکت های زمین خریداری شود. کشف گونه های جدید گندم و سایر غلات مناسب با شرایط رشد غربی کانادا و روش های جدید کشاورزی نیز به ترغیب تسویه حساب سریع کمک می کند. در سال ۱۸۹۱ ، جمعیت آلبرتا حدود ۲۶٫۵۰۰ نفر بود. تا سال ۱۹۰۱ ، این تعداد به حدود ۷۳۰۰۰ نفر افزایش یافته بود. در ۱۰ سال ، جمعیت بیش از پنج برابر به ۳۷۴۰۰۰ نفر در سال ۱۹۱۱ ، قبل از افزایش قابل ملاحظه دوباره به بیش از ۵۸۴۰۰۰ نفر در سال ۱۹۲۱ رسید. در نتیجه ، جمعیت آلبرتا توسط بسیاری از مردمان با پیشینه ها ، زبان ها و فرهنگ های مختلف تشکیل شد.

نماد های استانی آلبرتا در کانادا نماد ملی استان آلبرتا در کانادا

نماد ملی آلبرتا در سال ۱۹۰۷ توسط پادشاه ادوارد هفتم اعطا شد. ملکه الیزابت دوم در سال ۱۹۸۰ یک هلال ، هواداران و شعار اعطا کرد تا ۷۵ سالگرد ایجاد استان را جشن بگیرد. قسمت بالایی سپر صلیب سنت جورج را نشان می دهد ، در حالی که قسمت پایین طبیعت متنوعی از منظره استان – کوهها ، کوهپایه ها ، دشت و مزارع غلات را نشان می دهد. در بالای سپر طاقچه ای از سگ آبی که تاج سلطنتی را حمل کرده است ، قرار دارد. در زیر سپر گل رزهای وحشی قرار دارد ، نشان گل های این استان. هواداران یک شیر ، یک نماد سلطنتی و یک بز کوهی شاخ چنگالی ، یک حیوان بومی استان است.

نماد های استانی آلبرتا در کانادا پرچم استان آلبرتا در کانادا

پرچم آلبرتا برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ مورد استفاده قرار گرفت و سال بعد رسماً تصویب شد. این پرچم دارای سپر آلبرتا در مرکز پس زمینه آبی ultramarine سلطنتی است. نسبت پرچم دو به یک به است.

نماد های استانی آلبرتا در کانادا

نماد های استانی آلبرتا در کانادا

نماد های استانی آلبرتا در کانادا نماد گل استان آلبرتا در کانادا

گل رز وحشی Rosa acularis  که به گل سرخ نیز معروف است ، در سال ۱۹۳۰ به عنوان گل آلبرتا تبدیل شد. سردبیر یک روزنامه ادمونتون پیشنهاد کرد که یک نشان گل استانی انتخاب شود ، و انستیتوی زنان این پیشنهاد را منتقل کرد. وزارت آموزش و پرورش. دانش آموزان مدارس استان انتخاب نهایی را انجام دادند. رایج ترین گل رز بومی در کانادا – اعم از کبک تا بریتیش کلمبیا – گل رز وحشی به دلیل داشتن رنگ و رایحه بسیار مجبوب است. انواع توت های نارنج آن منبع ارزشمندی از غذای زمستانی پرندگان است.

نماد های استانی آلبرتا در کانادا حیوان نماد استان آلبرتا در کانادا

پستانداران بومی آلبرتا ، گوسفندهای کوهستانی Rocky Mountain در سال ۱۹۸۹ به عنوان حیوان استان معرفی شد . بقایای ماقبل تاریخ در بیشتر دره های رودخانه در سراسر آلبرتا یافت شده است ، نشان می دهد که در یک زمان برخی از بزرگترین گله های گوسفندهای کوهستانی Rocky Mountain پرسه می زدند. امروزه در درجه اول در منطقه کوه راکی نوعی گوسفند کوهی آمریکایی یافت می شود.

جغد شاخدار Bubo virginianus را به عنوان پرنده رسمی خود برگزید. جغد شاخدار بزرگ در طول سال در آلبرتا زندگی می کند. به عنوان نمادی از نگرانی روز افزون در مورد تهدید حیات وحش ، نه تنها در آلبرتا بلکه در سراسر جهان ، انتخاب شد.

نماد های استانی آلبرتا در کانادا نماد درخت استان آلبرتا در کانادا

کاج لنج Pinus contorta که به عنوان درخت رسمی آلبرتا در سال ۱۹۸۴ انتخاب شد ، نقش مهمی در تاریخ اولیه آلبرتا ایفا کرد. از آن برای ایجاد اتصالات ریلی برای مسیرهایی که این استان را به شرق کانادا پیوند داده بودند ، استفاده شد. امروزه از کاج لنج برای قطب ها ، خمیرها و بسیاری محصولات دیگر صنعت جنگل آلبرتا استفاده می شود.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *